Pavel se začal věnovat hudbě celkem brzy, v 6-ti letech v lidušce.
Jelikož si ale ani po několika lekcích na klavír nešáhnul, chodil za školu. Po mnoha urgencích mu rodiče zajistili soukroumou učitelku klavíru, kterému se věnoval několik let. V pubertě přišla kytara a sní hraní country a folkových písniček po Libereckých putykách.
Do dobra se zamiloval v 16-ti letech na festivalu Folková noc na Frýdštejně, kde ho poprvé naživo uslyšel v rukou skvělého Luboše Novotného. Ještě několik let se věnoval bluegrassové kytaře a o dobru pouze snil, jelikož to nebyl zrovna snadno a levně dostupný hudební nástroj. Své první dobro měl zapůjčené od kamaráda, kterému nečině viselo na zdi, byla to podomácku přestavěná španělka, ale rezonátor měla. S tímto nástrojem začal vystupovat s uskupením z Hrádku nad Nisou S.A.M., se kterým získal první pódiové ostruhy. V následujících letech hrál se skupinami FreeTime, Buddy Weston & Spare Parts, Makenzen a jamoval kdekoliv se naskytla příležitost.

V roce 2011 ho osud (žena) zavál do Prahy, kde se na jamech seznámil s námi a začřali jsem spolu hrát. Má rád moderně hraný bluegrass, blues i rock, jelikož uplatnění dobra je široké, mezi největší vzory a inspirátory s pokorou řadí Luboše Novotného, Henricha Nováka, Roba Ickese a další skvělé hráče.

Osobní Info:
Narozen: 1.9.1975 v Reichenbergu (Sudety)
Míry: 90, 182, 13
Nástroj: dobro od Štěpána Holoubka a novější od Karla Začala
Prstýnky: Propik Reso, BlueChip
Struny: GHS TS 1600
Oblíbené jídlo: Gothaj s octem a cibulí a pivo