Své první muzikantské začátky si úplně přesně nepamatuje, přesto se však nějak musel projevovat, protože proč jinak by ho rodiče odvedli do LŠU? Nebo že by tak zlobil?
Také si vzpomíná, jak s bráchou zakládali domácí kapelu a skládali písničky... Z violoncella, na kterém začínal, po třech letech zběhl ke kytaře - nechtělo se mu cvičit... a taky odešel pan učitel. Po maturitě se dostal do sestavy, ze které vykrystalizovala folková kapela Newkus. Tady si vypěstoval nedůvěru ve vlastní zpěv, s kterou bojuje dodnes, zbytek kapely ale zpíval fakt dobře, takže ho prý nebylo potřeba (GR se snaží přesvědčit ho o tom, že zpívat umí a dává mu neustále ke zpěvu prostor). Hráli převzaté věci (Nezmaři, AG Flek) stejně tak jako vlastní písničky. Potom co se dámy vdaly, se tato kapela rozpadla. A přišel na řadu bluegrass. Nejprve v seskupení, které se dodnes jmenuje Modrá Šmouha, kde zpočátku hrál na kytaru a poctivě se učil g-run. Během jednoho roku ovšem došlo ke kolotoči s nástroji a Pavel dostal do ruky mandolínu. Na tu se učí dodnes... a rád. U Modré Šmouhy skončil v prosinci 1998. Leden 1999 - přemýšlel co bude dělat ... Někdy koncem února našel odvahu a zkusil inzerát kapely, která hledá mandolinistu a tak začal hrát v kapele Modrolit. A protože se cítil nějak nevytížený, tak začátkem roku 2006 začal hrát s Grassparkem, který se koncem roku přejmenoval na GrassRoad. Začátkem roku 2007 musel z časových důvodů z Modrolitem skončit a tak je teď jeho domovskou kapelou GR.
Nejhodnější, nejnesmělejší a tím pádem nejtišší člen kapely, který v GR "vyhrál" konferenciéra, protože jako jediný umí mluvit slušně. Má rád rád Erica Claptona, spánek ( věřte tomu,že když mu zavoláte po 17.00 hodině, tak určitě bude spát a zvedne telefon mírně nakřáplým hlasem). Pije ranní čaj a rád si zahraje s Petrem "Manzanitu".

Osobní Info:
Narozen: 27.4.1971
Znamení: býk
Stav: svobodný
Nástroje: 1. Váňa F5 Master model r.v.2007,
         2. MZ - mandolina F5 od Michala Zíty r.v.2001
Trsátko a ladičku má (jen se bojí, aby mu metronom nevybil baterku)
Struny: D´Addario 0.011