Vše zajímavé nejen okolo nás najdete na této stránce.


2019

10.1
Ke konci roku 2018 se nám začíná skupina po delší odmlce znovu probouzet v nové sestavě. Zkoušíme nový repertoár a v roce 2019 Vám chceme zahrát na pár akcích a festivalech.


2016

1.12
Koncem roku 2016 se s námi bohužel loučí naše výborná zpěvačka i textařka Karol Bendová. Stěhuje se do Brna a toť pro kapelu veliká překážka. Ke vší smůle se nám nepodařilo stále navázat na výbornou hru na baskytaru Lenky Jarošové a další baskytarista nás opustil. Tento druh muziky nebyla holt jeho silná stránka. Po 10ti letech si dáváme odpočinek a třeba se nám v roce 2017 podaří skupinu oživit. Držte nám palce! Hezké Vánoce všem a hodně zdraví do Nového roku!!


2014

5.9
Letní festáky jsou za náma. Bylo jich řekl bych tak akorát. Je potřeba taky stihnout sklízet na Třebsíně zasetou "zeleninu"... Ve studiu u Třebicha jsme právě rozložili nahrávací buňku a jdeme natočit nové, vlastní písničky. Jsou anglické otextované Karolkou a hudbou od Třebicha. Doufáme, že se vám budou líbit.
Jinak se nám v kapele stala jedna důležitá událost. Karol Bendová se nám nečekaně a během jednoho dne na louce v úpatí Jeseníků přejmenovala na Karol Filipi. Byli jsme u toho, a ták vás následně budeme informovat o detailech.
1.1

Už na Vánoční Vodárně jste si mohli všimnout naší nové zpěvačky. Jmenuje se Karol Bendová a pochází z pražanům neznámého kraje odněkad ze Šumperska, což sú prý Jeseníky a nééé Beskydy :-) Je náladou většinou veselá a hraje na vícero nástrojů. Předností je určitě angličtina a rumunština, kterou v podstatě taky zpíváme...2013

1.9

Tak šíření viru se nepodařilo zastavit a tak odchází nejen z naší skupiny, ale troufám si říct i nadobro z Bluegrassu naše zpěvačka Terka Houdková. Podzimní čas tedy začínáme úplně v novém kabátě. Jak se nový hudební "face" naší skupiny bude dále vyvíjet se určitě už v zimě a na jaře roku 2014 budete moct přesvědčit.
Těšíme se na Vás!
10.8

Hrajeme v opravdu pro Bluegrass netypické krajině, a to v Maďarsku. Jedná se o opravdu zajímavý festival akustické muziky v městečku Abaliget, což je snad jediné zalesněné místo na jihu Maďarska. Po cestě jsme samozřejmě nemohli minout koupačku u Balatonu, což byl můj sen. Karel, náš nový bassman vzal pro tuto příležitost pravá česká dřevěná lehátka tak, jak je známe ze Saturnina. Moc jsme si je užili, a evidentně se naše odpočívání na nich líbilo i místním komárům... zážitek :-)
Ze soboty na neděli následoval opravdu pořádný mix jam, na kterém se pilo opravdu všechno možné. Hlavně ale pálenka a pivo, což mělo za následek, že půlka kapely málem neodjela domů. Nakonec jsme to zvládli.
1.7

Seznamte se. Naše řady doplnil nový bassman Karel Šlampa. Je to ostřílený hoch, který za svého mládí už pár newgrassobluegrassových kapel vystřídal.

8.6

Po dlouhé odmlce, kdy v podstatě nebylo co psát a jen se hrálo, se chci podělit o pár novinek. Naši něžnou část skupiny napadl virus zvaný "Suficebluegrass", což ve volném překladu znamená "dost bylo bluegrassu" a tak po dlouhém učinkování odchází zakladatelka a kamarádka Lenka Jarošová. Rozloučení proběhlo na posledním koncertě v Kamenné Lhotě. Znám Lenku od jejího dětství a nutno konstatovat, že je to škoda....


2012

1.8

Bez komentáře....

12.7
Začíná léto a v kapele se množí dny, kdy si chce někdo užívat dovolenou. V červenci bohužel nedopadl náš oblíbený festival Pamětnický šutr z důvodu finančních. To už bohužel začíná být u nás běžné a pokud nebude stát a sponzoři na kulturu přispívat, tak budem už opravdu sedět jen u Růžové zahrady... Srpen máme ale plný a už se těšíme mimo jiné i do Francie na EWOB kam jsme pro minulý úspěch letos znovu pozváni.
6.1

Všem Vám, co chodíte na naše koncerty, festivaly i všem co poslouchají country a bluegrass přejeme šťastný nový rok plný zdraví, peněz a pohody!2011

20.8
Je po létě. Když se ale kouknete do našeho kalendáře co všechno už jsme odehráli, tak je toho hezká řada super festivalů a koncertů. Některé festivaly vznikají úplně nově a jiné krozměnu vetšinou z finančních důvodů končí. Na těch co jsme ale letos hráli posluchači byli a to je super. Nejvíce lidí ale bylo ve Francii na mezinárodním EWOB festivale. Za čtyři dny se tam otočí několik tisíc lidí a každý rok řekl bych přibívají. My jsme sice nehráli v nejlepší "prime time", ale přesto jsme měli úspěch a ukázky je možné vidět na
- youtube -
Je to jeden z nejlepších festivalů v Evropě a vřele doporučuji jeho návštěvu! Navíc je bez vstupného a tak jediné co Vás bude stát je cesta a pár Eur na jídlo, které stojí na festivale 5-8 éček.
7.2


S novým rokem Vám moc rádi představujeme našeho nového stálého člena - houslistu
a zpěváka Honzu Bláhu. Určitě Vás jeho sound mile překvapí!


2010

31.12

30.12

Vážení přátelé,
jsem si vědom, že jsem tuto rubriku trochu letos zanedbal. Byly volby a jak víte, k avizované výměně politiků taky moc nedošlo, tedy alespoň ne na našem Magistrátu...
Nicméně pro skupinu to byl rok hezký. Plno krásných festivalů, koncertů a setkání. Splnili jsme i to, co avizujeme už delší dobu. Dokončili jsme a hrajeme už tři autorské písničky a v tuto chvíly se začíná zkoušet čtvrtá a pátá je na cestě.

Se zákulisí mohu akorát prozradit, že Terka už má konečně klíče od vysněného domečku (kůlničky), já jsem na Třebsíně s Mayerem dodělal střechu (bez komínu), Pavlík je zaláskovaný :-), Lucka opustila samotu "u lesa" a Lenka?... ta přes Vánoce přibrala 24 dkg...:-(
Poslední koncert roku 2010 jsme si zahráli na Vánočním koncertě K.T.O před vyprodanou Barčou...co více si přát?


6.5.

Talent Country radia
1.4.

Talent Country radia

Přihlásili jsme se do soutěže - Talent Country radia.
Pokud chcete, abychom zvítězili, tak nám pošlete SMS. My vás za to odměníme novými písničkami a úsměvy na našich koncertech. Diky moc!
----------------------------------------------------------------------------

Děkujeme všem, co nám fandili a poslali sms!! Díky GR
1.2.

Lucka Matoušková

Nový rok 2010 začal a v naší sestavě došlo k jedné zajímavé změně. Odešel Honza a na banjo bude ďábelsky pikovat ostřílená plzeňská banjistka Lucka Matoušková. Seznamte se... Více zajímavostí o její osobě se můžete dozvědět ZDE, nebo kliknutím na fotografii.


2009

24.12

23.12

Všem našim příznivcům, posluchačům, dramaturgům, pořadatelům, zvukařům nebo prostě našim kamarádům z kapel, hospůdky, města, vesničky nebo od rodin... přejeme
KRÁSNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ VÁNOČNÍCH A HODNĚ ZDRAVÍČKA V NOVÉM ROCE 2010 !!
-----------------------------------------------------------------------
MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR 2010 !!
-----------------------------------------------------------------------
Přejí: Petr, Lenka, Pavel, Terka, Honzík a Honza - GrassRoad
24.9

Léto a dovolená je za námi...Ale za nami je také velice povedený festiválek - Bruntálské Indiánské Léto. Je multižánrový a tak nemá člověk po jeho skončení plný kecky bluegrassu :-) Pořadatelé se perfektně starají o muzikanty i posluchače. Že šlo o multižánr se můžete přesvědčit na přiložené NAŠÍ nahrávce :-)) Neváhejte a kus si poslechněte. Jedná se opravdu o bluerassovou lahůdku!
Zde klikni:Indian Haribo
22.6

Tuto sobotu jsme nechtěně vyzkoušeli pevnost Pavlíkových strun na mandolínu. Terce na cestě domů upadl 80km od Kolína výfuk a tak jsme ho upevnili čtyřmy kusy strun D'Addario a je to k nevíře... vydržely až do Kolína. Z toho plyne ponaučení: vozte v autě struny!
15.6

Festivalová sezona začala trochu deštivě. Ještě jsme snad nehrali koncert při sluníčku a s plným hledištěm. Je ale nutno podotknout, že i v dešti zůstávájí věrní posluchači bluegrassu a my jim za to posíláme veliké díky. Obzvláště bych vyzdvyhnul Pamětnický šutr, kde opravdu celý den lilo a lidi tam zůstali až do pozdních hodin. Joooo, a zlatá morava.. na Country jízdě, která byla krozměnu v duchu červnové zimy se dokonce plno posluchačů rozhodlo tancovat, což není na ty naše písničky opravdu jednoduché :-) Děkujem za hezkou atmosféru.
5.5

Tak nám začíná festivalová sezona!! Budeme tedy rádi, když si nás přijdete poslechnout na některý z našich koncertů.Jejich neustále se doplňující seznam najdete v sekci "tour" našeho webu. Děkujeme za přízeň.

18.4

Zahráli jsme si na soutěžním festiválku Bluegrass Stage 2009, který se konal v Bratislavě ve stylovém klubu Route 69. Hráli jsme až předposlední a tak jsme si mohli vychutnat plno zajímavých bg kapel jak ze Slovenska, tak z česka či z Maďarska. Náš koncert jsme si opravdu užili na plno a to hlavně díky perfektní a přátelské atmosféře i dokonalému zvuku. K našemu překvapení, jsme za naší produkci byli i oceněni druhým místem a pozváním na další dva festivaly na Slovensku. Ocenění jsme opravdu nečekali, tak tímto děkujeme pořadatelům, porotě a v neposlední řadě perfektnímu publiku!

Těšíme se na Vás na Rača festu a na prestižním Bluegrass festu 2009 v Bratislavě!

Výsledky soutěže jsou zde

18.3


Seznamte se s novým členem naší kapely. Jmenuje se Honza Bartošek a hraje na housle. Tento rok je u nás zatím jako host, jelikož je ještě studentem a musí se poctivě učit.

5.2


Jejda. Je tu Nový rok a s ním Vám i přinášíme naše nové studiové nahrávky.

Je to vlastně takové mini promotion CD, které jsme nazvali Procházím tmou. Písničky z něho je možné si v horší kvalitě poslechnout v sekci MUSIC. V original kvalitě pro potřeby pořadatelů je možné jeho zaslání. Jinak se je budem snažit mít sebou na našich koncertech a zde bude možné se o něho také přihlásit, tak se nezdráhejte pokud budete mit zájem.


2008

22.12

21.12

Milí příznivci naší pomalu se usazující formace na travnaté cestičce...:-), či na české BG scéně.
Po Vánočním veselém koncertě U Vodárny, kde s námi na jevišti zpívalo plno zajímavých lidiček - osobností a dokonce i jeden pes jsme navštivili i skvělý festiválek v Kralupech a to přímo Adventní...Zbylo na nás sice "jenom" jevištátko, ale atmosféra byla přesto skvělá a taky za ní moc děkujem. To samé se dá ovšem i říci o atmosféře, kterou nám vytvořilo publikum teď v Liberci na Godyho vánočních ozvěnách. Na stolech cukroví a opravdu přátelská atmosféra okolo kapely Spare Parts, která nás pozvala.
Znovu tedy moc všem děkujem a přejeme všem krásné prožití svátků a vše nej do Nového roku 2009 !!
11.10

Léto skončilo a Terka se připravuje na další sezonu :-)
(flash stream 3.9 meg)

Get the Flash Player to see this player.

10.9

Tak, léto a festivalovou sezónu máme téměř za sebou, ale než usedneme ke svým nástrojům a budeme čerpat novou energii, tak nás ještě čeká poslední letní dvojice vystoupení v Praze.
Ve Všemilech bylo krásně. Počasí vyšlo, lidé se sešli-pravda, byli trochu chladnější než loni, ale není divu, když už v šest hodin nebylo téměř co jíst a pít. Jsme holt národ žroutů a žroutíků. Večer jsme se přemístili spolu s kapelou Flashback k našemu kamarádu Blechovi, kde jsme do ranních hodin ničili nástroje. Za 3 hodiny budíček a přemístění do Chomutova. Moc hezký koncert, v pěkném átriu, s vděčnými diváky. Co víc dodat?
Borovany, kdo to tam zná, ví o co jde. Kamarádi, muzika, bezva atmosféra. Festival s dlouholetou tradicí, který za dva roky slaví 30 let. Tak snad se tam zase uvidíme!
Váši GrassRouďáci: Péťa, Honza, Pavlík, Terka, Lenka
2.8.

La Roche sur Foron a EWOB bluegrass festival...Tyto pojmy si budeme asi dlouho pamatovat.
Cesta do podhůří Francouzských alp byla sice dlouhá, ale zkrátili jsme ji krásným koupáním u jezera Neuchétel, které se nachází ve Švýcarsku pár kilometrů za hranicí s Německem. Průzračně čistá voda nám dala do žil velikou žízeň, která nás celý výlet provázela...
Samotný festival se nachází v krásném městečku La Roche včetně ubytování pro kapely v místní katolické dívčí škole.(Bez dívek...) Zázemí pro muzikanty a jejich rodinné příslušníky je opravdu dokonalé a mnohé festivaly by se mohly něčemu přiučit. Přesto, že se v podstatě už od rána veřejně hrálo, bylo po celý den docela dost návštěvníků. Nutno ale podotknout, že na festivale není vstupné! Což je určitě ale ku prospěchu věci. Celý festival je založen na sponzorech. Řekl bych, že i posluchač je díky tomu vstřícnější. Když někdo zaplatí u nás 200Kč vstupné, a pak mu před nosem zpívá nějaká "obluda", tak je třeba i otrávený a lidí pak na festivalech spíše ubývá. No nic. Nám se hrálo celkem dobře, až na internacionální trému... a ani zvukař nám to moc "nerozladil" jako třeba jiným a tak to bylo dobré. Jeli jsme zahrát a ukázat co umíme za naše hranice a to se nám splnilo. Děkujem Christopherovi a možná se zase zůčastníme za rok. Necháme si zatím ušít nějaké ušanky značky Stetson, naučíme se Blue Night, hodně G-runu a vše bude ještě lepší! Tak hurá....PT and GR
18.6.

Strakonice jsou za náma a myslím, že se celkově hradní koncert všem kapelám vydařil. Pražilo do nás sice polední slunce, ale z úžehu nás rychle vyléčila skupina Infamous Stringdusters, která hrála chvíli po nás. Opravdu veliký zážitek!
Dále jsme prožili krásné chvíle na malém festiválku - Pamětnický šutr. Pořádá se v úžasném prostředí kousek od Chlumce/Cidlinou. Pořadateli se sice vymknul trochu čas kapel, ale vše nahradil pár tácama dobrého moku..a tak jsme se skupinou Frýda and Company trochu zrychlili tep v našich žilách a pak se nám opravdu krásně hrálo. Ale pozor muzikanti...to se nemá !! :-)
Teď si dáme malý oddych a pak hurá na Slovensko a do Francie, kam se těšíme... trebich.
1.5.

Po nevlídném a často proměnlivém počasí je tu opět slunečný květen a s ním konečně začátek letní sezóny. V letošním roce nás můžete přijet podpořit na různé festivaly a jako první z nich je Banjo Jamboree ve Strakonicích, který v letošním roce navštíví mnoho zajímavých kapel i ze zahraničí. Připravili jsme pro vás spoustu novinek, tak věříme, že vám vaše ouška dobře naladíme J Takže hurá!
Sezóna začíná. Těšíme se na Vás. Petr, Lenka, Pavlík, Terka a Honzík...:-)
25.4.

Novinka ! Nepřehlédněte ! Toto pondělí založila nejradikálnější část kapel GrassRoad a Grasspark novou kapelu. Jmenuje se, na přání mnoha dopisovatelů RoadPark a vystupuje pouze v jemném pánském privátním klubu Alva na Praze 2. Samozřejmně bez zpěvaček. :-))


2007

17.12.

Celkem úspěšnou sezonu jsme zakončili dlouhým zájezdem až do vzdálené Litvy na mini bluegrassový festiválek. Cesta to byla vskutku dlouhá, ale my jí vyplnili hraním v autě a notným klábosením u pár piveček. Festival se konal vskutku krásné budově City Hall Vilnius a atmosféra byla milá a vřelá. Obecenstvo tleskalo i na sola a občas se ozývaly i výkřiky "bravo". Celý koncert byl zakončen sejšnem v místním bluegrassovém klubu, což byla hezká hospůdka "Country smuklé". Zájezd i návrat se vydařil a my moc děkujem pořadatelům, ale i řidičům že jsme vpořádku dojeli.
22.9.

První "dvoják" kapely máme za sebou. Byl to náročný den plný vzrušení zda stihnem být v Chotěboři na čas..Jelikož cesty českého státu, jak každý ví, jsou děrované :-) a samá objížďka. Stihli jsme nakonec vše a myslíme si, že se koncerty vcelku povedly. Začínáme pracovat na plno nových věcech a tak se máte na co těšit.
1.9.

Léto je za náma a s ním pomalu končí festivalová sezona 2007. S tou ale končí i působení našeho kamaráda a banjisty v naší kapele - Štefyho. Rozhodl se pro BG cestu s jinou kapelou a my mu popřáli hodně úspěchu. Na posledním koncertě - Bluegrass Jamu v podhůří Beskyd jsme se náležitě rozloučili za přispění Štefyho "Šumavy" a teď nám začíná nová era s ostříleným banjistou z mnoha kapel - Honzou Seidlem.
7.8.

Narodil se malý "Třebíšek" a slavíme a slavíme...
2.8.

Po úspěšných koncertech na festivalech, které nám daly živou vodu do žil se těšíme
na hraní tuto sobotu v Čechticích. Na banjo bude hrát Honza Seidl, který od září nahradí Šteflíka který nás pro nedostatek času opouští.
Každým dnem navíc očekáváme nový přírustek do kapely, a to malého "třebicha" který tím pádem přibude do úvodní travkou zarostlé stránky.... :-) až nás budou miliony :-)..
2.6.

V sobotu jsme na festivalu v Kolíně konečně zahájili sezonu. Bohužel festival trochu
poznamenalo deštivé počasí, na které hlavně doplatila skupina Bluegate, které lilo úplně
celou dobu. Vyřešili to dokončením produkce v krytém stanu bez aparátu což bylo milé. Déšť lidi asi dost otrávil a tak se do večera trousili už jen sporadicky. Festival jsme zakončili šťavnatým sejšnem v hospůdce u našeho skalního fanouška - Anderleho, kterého se zůčastnili mimo nás G-runs´n Roses a GRASSCOUNTRY (SK).Bylo opravdu co poslouchat a dobré pivko teklo proudem až do svítání...
5.4.

V neděli 1.4 se nám konečně podařilo dorazit do nahrávacího studia a natočit demáček.
Nahráli jsme tři kousky a můžete si je poslechnout v záložce music.
Náhráno to bylo u Štěpána Kojana ve Struhařově a myslím, že se nahrávka povedla, ale to posuďte sami.
Jinak dokončujeme secvičení nového repertoáru na tento rok, což nám zabírá většinu zkoušek a nemáme ani čas zajít na pivko....


2006

14.12.

Bývalý člen a zakladatel skupiny GrassPark Petr Blecha má problém s tím, že byla
vyhozena zpěvačka a vzhledem k tomu, že název kapely vymyslel on a dělá si na něho nárok, ustupujem a pro radost jeho vlastní mu ho necháváme.
V tajném hlasování vyhrál název GrassRoad a s ním se vydáme do nové sezony 2007.
1.12.

GrassPark má novou zpěvačku a začíná pilně cvičit nový repertoár na rok 2007.
O zpěvačce bude více až bude "instalována" do nového webu, který se právě připravuje.
14.11.

Na pravidelné zkoušce kapely jsme se rozloučili, po demokratickém hlasování a velikých
debatách s naší zpěvackou a bývalou kapelnicí RoseeAnn Langovou...
Přejeme ji hodně úspěchu v dalších jejích kapelách.
5.11.

3.11.Jsme odehráli koncert U Floriána v Jílovém před, řekl bych pozorně naslouchajícím
publikem, jaké kapely pro svoji produkci moc potřebují a tak všem "Jílovákům" i přespolním posíláme vřelé díky.
02.11.

Po pár letních koncertech a "soustředěních" u Třebicha na chatě ve světoznámém
letovisku - Třebsín, se kapela začíná připravovat na koncertní sezonu 2007.
Vybíráme nový repertoár a snažíme se dopilovat stávající.
O nastávajícím weekendu se část kapely chystá zůčastnit narozeninového veselí, které se koná na vyhlášené osvěžovně - Bažantnici.