GrassRoad vznikl z kraje roku 2005 a to ještě jako skupina GrassPark.V první sestavě GP ničili struny nástrojů kytarista Petr Blecha, mandolinistka Zuzka Lišková, banjista Roman Cichý a basskytaristka Lenča Jarošová. Někdy v létě přichází do kapely i Jiřka "RoseeAnn" Langová. Kapela se sehrává, lidé poznávají a plánují se první vystoupení.
     Na konci roku 2005 opuští kapelu z vážných zdravotních důvodů kytarista Petr Blecha a GP prochází první krizí. Hledá se kytarista, zvažují se možnosti, jeden z návrhů je, že kytaru dočasně převezme RoseeAnn, ale štěstí nám přeje a potkáváme muzikantsky ostříleného Petra Třebického, který po delší muzikantské pauze doplňuje sestavu GP. Mezitím jsem se rozloučili s mandolinistkou Zuzkou a na její místo přichází tichý a nenápadný Pavel Bulín. GP znovu trénuje a je plný elánu, optimismu a nadšení. Je konec dubna a další rána bohužel přichází s odchodem našeho sluníčka, jednoho ze zakládajících členů - banjisty Romana Cichého. Tvořil všude vokály a tudíž veškeré věci bylo nutné znovu postavit a naučit zpívat i naši baskytaristku - Lenu.
GP má opět krizi - tentokrát jen zhruba 14ti denní. Vypsali jsem milion inzerátů a na jeden z nich se nám ozval i Mirek "Steffey" Štefl. A už na první zkoušce jsme věděli, "že je náš". Skvěle doplnil naše seskupení, zapadl k nám napoprvé a posílil GP o jeden podstatný hlas - bass.
Opět se sehráváme a snažíme se dělat fajn hudbu. Je 15.červenec a GP má první oficiální hraní a to na prvním ročníku festivalu Třebsínská zvonička. Po půl roce hraní nedobrovolně odchází kapelnice a zpěvačka RoseeAnn a s ní i název skupiny, která se v prosinci roku 2006 přejmenovává na dnešní GrassRoad. Kapelu ovšem rychle posiluje zpěvačka a "kolíňačka" Terezka Houdková, s ní nový oživený repertoár a tak je opět kapela v plném počtu pro nastávající rok 2007. Na konci sezony ale končí i působení našeho kamaráda a banjisty Šteflíka. Rozhodl se pro BG cestu s jinou kapelou a my mu popřáli hodně úspěchu. Náležitě jsme se s ním rozloučili a na jeho místečko nastupuje ostřílený banjista z mnoha kapel - Honza Seidl. V roce 2008 k nám přichází posila jako host v podobě houslí - bývalý člen skupiny Flashback - Martin Nigrin. Protože měl ovšem rád pohodlí domácí pohovky, tak s námi odehrál jen asi 3 koncerty včetně EWOBu ve Francii.
Kapela se dále vytváří, upravuje a tak na sezonu 2009 přichází nadějný mladý houslista Honza Bartošek z Litoměřic. Nepatrně snižuje náš věkový průměr, zabírá o jedno místo v autě více, ale hraje živě a tak se jeviště prostě začíná pěkně hýbat :-) Rokem 2009 nám zatím změny v kapele končí a my doufáme, ze nám sestava zase nějaký ten pátek vydrží.. Držte nám palce. Málo jste drželi a tak se stalo, že ke konci roku ukončil v naší kapele pikování Honza Seidl. Né, že by ho bluegrass už nějak nebavil, ale jak říká: "mám ho za ta léta nějak už dost".. a šel se věnovat "holírně" a učení na Steelkytaru. Je těžké nahradit tak výborného hráče. Vzpoměli jsme si na jeden festival, kde hrála ve folkové kapele "Perníková chaloupka" zajímavá banjistka Lucka Matoušková z Péélzně. Připadlo nám to jako zajímavý nápad ji přivést k bluegrassu a ona na tak těžký úkol kývla.Cvičila celé hodiny a dny. Teď jsme rádi, že ji máme.Je prostě skvělá. Síla žen a mužů se ovšem v kapele vyrovnala.(Nedá se to ukočírovat - pozn.kapelníka) Tím ještě ovšem změny neskončily. Na začátku roku 2011 si vymění místa v kapele kamarádi z LŠU a z Litoměřic houslisté Honza Bartošek a zatím neostřílený bluegrassák Honza Bláha. Ten se ovšem řekl bych do tohoto žánru rychle dostává a plnohodnotně Honzu B nahrazuje. A co více. Ještě si myslím, že dává kapele zajímavý sound i styl. Teď na začátku roku 2012 vydáváme už čtvrté Promotion CD v celé nové sestavě a snad to zase tak nějaký čas zůstane. ..."než půjdu do důchodu...a nezůstalo :-) Rok 2013 úplně mění základní složení skupiny. Odchází zakládající členka skupiny a kamarádka Lenka Jarošová. I když je nám to moc líto, nic s tím neuděláme... Je prý prostě unavená bluegrassem, který hraje od svých 8 let a chce zkusit jinou muziku. Nakonec byla ovšem únava nakažlivá a odchází i Terka, hlavní zpěvačka. No, nic naplat. Buď to skončit nebo hledat. Kontaktoval jsem kolem 20ti basistů. Bohužel jsou nedostatkové zboží a každý má dvě kapely. Nakonec se usmálo štěstí a Karel Šlampa, který před mnoha lety od BG utekl k zábavovému rocku říká "ANO, jdu do toho". A aby toho štěstí nebylo málo, tak zkouším jediný inzerát na zpěvačku, který jsem našel. Objevuji mladou, nadějnou a zajímavou zpěvačku a hráčku na housle a flétny - Karol Bendovou. Doufáme, že jim nadšení chvíli vydrží. Z původního složení už zůstávám jen já a Pavlík...Třebich